Keďže sú sieťky proti hmyzu montované v exteriéri, prirodzene sa časom špinia od prachu, peľu a ďalších nečistôt nachádzajúcich sa vonku. Čistota sieťok je pomerne dôležitá, nakoľko cez nich prechádza väčšina vzduchu smerujúceho do interiéru.

Siete proti hmyzu sa odporúča vyčistiť, podobne ako okná, aspoň dvakrát v roku. Okenné siete je možné jednoducho sňať z okna, očistiť a následne založiť späť na okno. Ak dávate dole viac sietí s podobnými rozmermi naraz, je dobré ich označiť, aby ste si pri ich opätovnom založení boli istí, ktorá kam patrí.

siete proti hmyzu

Zložené sieťky možno opatrne povysávať od prachu, peľu a iných nečistôt. Následne sa sieťky môžu (nie veľmi silným prúdom osprchovať vo vani, resp. ostriekať hadicou na dvore. Sieťovina proti hmyzu a rám sa môže umyť aj jemnou hubkou alebo handričkou. Pri manipulácii treba dávať pozor ako na samotné siete, tak na zariadenie bytu či domu.

Dverové siete sa nezvyknú pred čistením demontovať a preto sa čistia priamo na mieste. Sieťky na dvere možno opatrne vysávať a čistiť jemnou hubkou namočenou do vody (s možnosťou pridať trochu mydla alebo puru). Pri sieti plisse alebo rolovacej sieti je potrebné povysávať aj spodný prah rámu siete, nakoľko tam sa sieť pohybuje a nachádza sa tam veľké množstvo nečistôt.

Na otázku, či dávať sieťky proti hmyzu na zimu z okien dolu alebo nie, sa odpovede rôznia. Niektorí ich dole dávajú, iní zas nie. Je samozrejmé, že sieťovine neprospieva pravidelná zmena teploty a vlhkosti, ale aj keď sa sieťky ponechajú na oknách v zime, neuškodí im to natoľko, aby prestali plniť svoju funkciu. Na druhej strane, siete, ktoré nie sú v zime na oknách, môžu byť odolnejšie voči mechanickému poškodeniu nejakým predmetom. Na záver zostáva povedať, že tak, ako so všetkými zariadeniami v domácnosti, tak aj so sieťkami (obzvlášť dverovými) treba zaobchádzať s citom a budú slúžiť dlhé roky.